Založ si blog

Spolupráca Elona Muska s Dogecoin priniesla zníženie uhlíkových emisií o 25 percent

Trh sa už nejaký čas teší trendu s udržateľnejším fungovaním kryptomien. Napríklad Ethereum, jedna z najznámejších kryptomien v tejto kategórií, prešla na mechanizmus proof-of-stake, čo výrazne znížilo produkciu uvoľňovaných emisií. Medzi ďalšími, ktorým sa v uplynulom roku podarilo znížiť svoju uhlíkovú stopu bol aj „miláčik“ Elona Muska, Dogecoin. Vďaka pozitívnemu vplyvu generálneho riaditeľa Tesly a vývojárov sa podarilo znížiť jeho uhlíkové emisie až o 25 percent.

 

DOGE si drží preferenciu pred Bitcoinom

Miliardár Elon Musk odstúpil od možnosti platenia Bitcoinom pri nákupe elektrických vozidiel Tesla práve kvôli vysokej uhlíkovej stope. Na sociálnej sieti Twitter, ktorú Musk vlastní od 27. októbra 2022, uviedol: „Spolupracujeme s vývojármi Doge na zlepšení efektívnosti systémových transakcií. Je to potenciálne sľubné.“ Verí, že Dogecoin je na transakcie vhodnejší, keďže sa tejto kryptomene podarilo obmedziť produkciu emisií z 1423 ton v roku 2021 na 1063 v uplynulom roku. Tento výskum vytvorila platforma Forex Suggest, čím zaznamenala priaznivý vývin kryptomien a správne smerovanie k udržateľnejšiemu trhu.

 

Lepšia stabilita

DOGE sa okrem toho držal v medveďom trhu oveľa lepšie ako ostatné kryptomeny. Má tak tendenciu v roku 2023 vystupovať ako životaschopný finančný nástroj, ktorý je udržateľný a teší sa širokej podpore komunity kryptoinvestorov.

Wonderinterest Trading-Lacenova-Dogecoin vznikol ako vtip, dnes ma stabilnu hodnotu

Výkonnosť Dogecoin za posledných 5 rokov. (Zdroj: Investing)

 

DOGE na popredných priečkach medzi memecoinami

Dogecoin vznikol podľa Muska ako „hlúpy vtip“ a je preto od svojho vzniku označovaný ako memecoin. V rebríčku top 10 kryptomien tejto kategórie sa umiestnil na treťom mieste, hneď za XRP a BNB. Okrem výrazného zníženia uhlíkovej stopy sa mu podarilo prekonať vo výkonnosti svojho najväčšieho rivala SHIBA INU. Kryptomena SHIBA INU sa v poslednom roku spolu s celou svojou komunitou sústredila na budovanie siete s layer-2 a vývoj metaverse v rámci blockchainových hier, ktoré zažili za spomínané obdobie taktiež významný rozmach.

Technologické firmy zaradené v Metaverse indexe majú našliapnuté k ďalšiemu rastu

10.04.2024

Metaverse index, ktorý spolu so svojimi kolegami-analytikmi Wonderinterest Trading zostavujeme pravidelne od roku 2019, pokračuje aj v tomto roku vo výraznom raste. Od začiatku roka sa hodnota spoločností v ňom zahrnutých zvýšila o viac ako 30 %. Index bol najviac ťahaný predovšetkým akciami technologickej spoločnosti Nvidia. Od januára 2024 Nvidia zvýšila svoju hodnotu [...]

Akcie z Metaverse majú za sebou výborný rok. Najviac rástli akcie Coinbase

19.02.2024

Akcie v Metaverse indexe majú za sebou výborný rok. Po postupnom odznení inflácie a ďalších problémov, ktoré trápili ekonomiku prišiel priestor na rast akciového trhu, z ktorého ťažili predovšetkým technologické akcie. Viaceré akcie v indexe Metaverse dosiahli historické maximá, pričom výrazne rástal hodnota celého indexu. Napriek negatívnemu roku 2022, v ktorom [...]

Stojíme na prahu lietania bez uhlíkovej stopy? Virgin Atlantic vypustili prvú lastovičku

08.01.2024

Virgin Atlantic, ktorú založil britský podnikateľ Richard Branson s cieľom ponúknuť alternatívu k vtedajším leteckým spoločnostiam, uskutočnila prvý let lietadla Boeing 787, s motorom poháňaným palivom, tvoreným zo 70 percent biomasou. Spoločnosť tvrdí, že sa jej podarilo uskutočniť krok k nulovej uhlíkovej stope do roku 2050, keďže podľa nich je palivo 100 [...]

Trenčianske Teplice, koláž, mReportér

Známe kúpeľné mesto je pýchou Slovenska. V minulosti ho navštívil aj Gérard Depardieu a iné celebrity

23.04.2024 05:00

Pekné zábery na mesto a okolie zachytil mReportér Ľubomír Vajda.

ukrajinsky vojensky cln Dneper

Pred povolaním do vojny preplával na matraci Dneper. Ukrajinec skončil v Bielorusku pred súdom

22.04.2024 22:39

Colníci muža zadržali a spísali s ním protokol o "nezákonnom premiestnení tovaru", teda matraca, cez hranice Euroázijskej hospodárskej únie.

izrael, palestína, gaza

Z nemocnice v Chán Júnis exhumovali už asi 200 tiel, tvrdia úrady v Gaze

22.04.2024 22:28

Ľudí v komplexe Násirovej nemocnice v meste Chán Júnis na juhu Pásma Gazy údajne zabili a pochovali izraelskí vojaci.

Poľsko, NATO, vojna

Počas vojenského cvičenia NATO v Poľsku zahynul španielsky vojak

22.04.2024 21:06

K tragédii došlo počas jedného z taktických cvičení s použitím ostrej munície.