Založ si blog

Novou tvárou Beyond Meat bude Kim Kardashian. Akcie po správe vzrástli

Pred dekádou bola firma Beyond Meat považovaná za novú hviezdu finančných trhov. Dnes je v oveľa zložitejšej pozícii a berie si na pomoc známe osobnosti.

 

Silný marketing  a efektívne budovanie značky je pre spoločnosti základ, ktorý dokáže pomôcť aj vývoju ich hodnoty na akciových trhoch. Svoje o tom vie aj spoločnosť Beyond Meat, ktorá predstavila ako novú tvár svojej značky úspešnú celebritu, podnikateľku a influencerku  Kim Kardashian, čo vyvolalo na trhoch pozitívny ohlas. Akcie spoločnosti po vyhlásení vzrástli o 13 percent.

Podľa oficiálneho vyjadrenia má Kim vystupovať ako nová „hlavná poradkyňa pre chuť“. Nie je žiadnym tajomstvom, že Kardashian sa na svojich fotografiách a videách zo sociálnych sietí rada prezentuje aj svojou dobre zásobenou chladničkou, čo môže pri počte jej sledovateľov znamenať pre firmu obrovské množstvo nových potencionálnych klientov z radov jej fanúšikov. Kim vo svojom vyhlásení uviedla, že sa rozhodla so značkou spolupracovať, pretože jej výrobky prospievajú ľuďom aj planéte. Zároveň fanúšikom prisľúbila sľúbila, že sa v newsletteroch podelí o svoje najobľúbenejšie výrobky.

 

Preslávila sa raketovým rastom

Spoločnosť Beyond Meat sa preslávila výrobou hamburgerov z rastlinných ingrediencií, pričom vstupovala na trh práve v období, keď svet bojoval s problematikou klimatickej krízy a potreby znižovania konzumácie mäsa. Kvôli svojmu pozitívnemu vplyvu na životné prostredie bola v roku 2013 dokonca vymenovaná ľuďmi z organizácie pre etické zaobchádzanie so zvieratami za spoločnosť roka.

Po svojom vstupe na burzu 2. mája 2019 sa cena akcií v pomerne krátkom čase vyšplhala z hodnoty 25 USD za akciu na 239,71 USD. Trhová kapitalizácia sa v tom období pohybovala cez 12 miliárd USD a predaje rástli.

Wonderinterest-Lacenová-Hviezda Beyond Meat na finančných trhoch pohasla

Burgery spoločnosti Beyond Meat (Zdroj: Adobe Stock)

 

Spolupráca so značkami rýchleho občerstvenia

Firme sa darilo aj vďaka problémov s dodávateľskými reťazcami v prvej vlne pandémie po zavedení reštrikcií, ktoré spôsobili nedostatok mäsa v obchodoch a tak ich ľudia nahrádzali rastlinnými alternatívami. V roku 2021 odštartovala spoluprácu a stala sa dodávateľom pre svetovú značku fastfoodov McDonald’s a neskôr aj KFC a Pizza Hut.

 

Záujem klesá, konkurencia rastie

Lenže v posledných mesiacoch sa vyskytli problémy s udržaním skoršieho tempa rastu  a prepadom predaja v dôsledku zvýšenej konkurencie na trhu  a otázkam, ktoré sa objavili ohľadom atraktivity a zdravotnej nezávadnosti výrobkov. Akcie spoločnosti sa kvôli tomu za posledný rok prepadli o 80% až pod hranicu, za ktorú sa obchodovali počas primárnej ponuky v roku 2019. Trhová kapitalizácia firmy sa nachádza okolo úrovne 1,6 miliardy USD.

Keďže Kim je úspešnou podnikateľkou a jej meno sa stalo synonymom úspechu, čo možno pozorovať aj v tom, že jej značka SKIMS dosiahla začiatkom roka 2022 rýchly nárast ocenenia na 3,2 miliardy USD, je viac ako isté, že jej prínos pri propagácii  značky Beond Meat bude pri obnove dôvery spotrebiteľov kľúčový. Kim  však nie je jedinou známou tvárou, ktorá spojila svoje meno s týmto výrobcom. Pridala k ďalším zvučným menám ako je Snoop Dogg, Kevin Hart, Shay Mitchell a Liza Koshy.

Francúzska firma Sanofi vsádza na umelú inteligenciu pri vývoji liekov BIO

30.05.2024

Francúzska farmaceutická spoločnosť Sanofi uzavrela pred pár dňami významné partnerstvo so spoločnosťami OpenAI a Formation Bio, aby dokázala lepšie napredovať vo svojich projektoch vývoja liekov pomocou umelej inteligenice (AI). Využitím rozsiahlych skúseností, predchádzajúcich spoluprác a vysokých ambícií v oblasti AI, by sa tak Sanofi mohla stať prvou spoločnosťou, [...]

Európska zelená energetika čelí nekalej konkurencii Číny. Okrem toho firmy láka odchod do USA

30.04.2024

V oblasti obnoviteľných zdrojov energie dochádza k zmenám, pretože spoločnosti, ktoré kedysi mali svoje korene v Európe si „balia kufre“ a smerujú do Spojených štátov amerických. Príčinou je súhra viacerých faktorov, a to silná konkurencia zo strany Číny, vlažná podpora zo strany EÚ a lákadlo USA v podobe Zákona o znižovaní inflácie (IRA), ktorý ponúka [...]

Technologické firmy zaradené v Metaverse indexe majú našliapnuté k ďalšiemu rastu

10.04.2024

Metaverse index, ktorý spolu so svojimi kolegami-analytikmi Wonderinterest Trading zostavujeme pravidelne od roku 2019, pokračuje aj v tomto roku vo výraznom raste. Od začiatku roka sa hodnota spoločností v ňom zahrnutých zvýšila o viac ako 30 %. Index bol najviac ťahaný predovšetkým akciami technologickej spoločnosti Nvidia. Od januára 2024 Nvidia zvýšila svoju hodnotu [...]

Election 2024 Biden

Biden odstúpil z boja, aby porazil Trumpa. Chce zachrániť demokratov a Ameriku

21.07.2024 21:56

Demokratický prezident Joe Biden sa dnes rozhodol odstúpiť z boja o znovuzvolenie, ale čaká ho ešte posledný zápas.

Biden

Biden odstupuje z boja o Biely dom, podporil viceprezidentku Harrisovú

21.07.2024 20:02, aktualizované: 22:11

Myslím, že je v najlepšom záujme mojej strany a našej krajiny, aby som odstúpil, bolo mi cťou, uviedol prezident USA.

Dúhový Pride 2024 v Bratislave, LGBT pochod

Na Pride v Nemecku prišlo vyše milión ľudí. Je to významná demonštráciu za demokraciu, povedal tamojší minister

21.07.2024 18:37

Podujatie Lauterbach označil za "veľmi významnú demonštráciu za demokraciu, slobodu, za práva" kvír ľudí.

Zničená Stalinova busta

Stalin prišiel o hlavu: Rus pri Moskve rozmlátil pamätník diktátora, vrhol sa aj na Lenina

21.07.2024 18:24

Zábery zachytili páchateľa "v neadekvátnom stave", ako všetkou silou udrel kladivom do pomníka, a v pozadí sú počuť výkriky a hlasný smiech.