Založ si blog

Novou tvárou Beyond Meat bude Kim Kardashian. Akcie po správe vzrástli

Pred dekádou bola firma Beyond Meat považovaná za novú hviezdu finančných trhov. Dnes je v oveľa zložitejšej pozícii a berie si na pomoc známe osobnosti.

 

Silný marketing  a efektívne budovanie značky je pre spoločnosti základ, ktorý dokáže pomôcť aj vývoju ich hodnoty na akciových trhoch. Svoje o tom vie aj spoločnosť Beyond Meat, ktorá predstavila ako novú tvár svojej značky úspešnú celebritu, podnikateľku a influencerku  Kim Kardashian, čo vyvolalo na trhoch pozitívny ohlas. Akcie spoločnosti po vyhlásení vzrástli o 13 percent.

Podľa oficiálneho vyjadrenia má Kim vystupovať ako nová „hlavná poradkyňa pre chuť“. Nie je žiadnym tajomstvom, že Kardashian sa na svojich fotografiách a videách zo sociálnych sietí rada prezentuje aj svojou dobre zásobenou chladničkou, čo môže pri počte jej sledovateľov znamenať pre firmu obrovské množstvo nových potencionálnych klientov z radov jej fanúšikov. Kim vo svojom vyhlásení uviedla, že sa rozhodla so značkou spolupracovať, pretože jej výrobky prospievajú ľuďom aj planéte. Zároveň fanúšikom prisľúbila sľúbila, že sa v newsletteroch podelí o svoje najobľúbenejšie výrobky.

 

Preslávila sa raketovým rastom

Spoločnosť Beyond Meat sa preslávila výrobou hamburgerov z rastlinných ingrediencií, pričom vstupovala na trh práve v období, keď svet bojoval s problematikou klimatickej krízy a potreby znižovania konzumácie mäsa. Kvôli svojmu pozitívnemu vplyvu na životné prostredie bola v roku 2013 dokonca vymenovaná ľuďmi z organizácie pre etické zaobchádzanie so zvieratami za spoločnosť roka.

Po svojom vstupe na burzu 2. mája 2019 sa cena akcií v pomerne krátkom čase vyšplhala z hodnoty 25 USD za akciu na 239,71 USD. Trhová kapitalizácia sa v tom období pohybovala cez 12 miliárd USD a predaje rástli.

Wonderinterest-Lacenová-Hviezda Beyond Meat na finančných trhoch pohasla

Burgery spoločnosti Beyond Meat (Zdroj: Adobe Stock)

 

Spolupráca so značkami rýchleho občerstvenia

Firme sa darilo aj vďaka problémov s dodávateľskými reťazcami v prvej vlne pandémie po zavedení reštrikcií, ktoré spôsobili nedostatok mäsa v obchodoch a tak ich ľudia nahrádzali rastlinnými alternatívami. V roku 2021 odštartovala spoluprácu a stala sa dodávateľom pre svetovú značku fastfoodov McDonald’s a neskôr aj KFC a Pizza Hut.

 

Záujem klesá, konkurencia rastie

Lenže v posledných mesiacoch sa vyskytli problémy s udržaním skoršieho tempa rastu  a prepadom predaja v dôsledku zvýšenej konkurencie na trhu  a otázkam, ktoré sa objavili ohľadom atraktivity a zdravotnej nezávadnosti výrobkov. Akcie spoločnosti sa kvôli tomu za posledný rok prepadli o 80% až pod hranicu, za ktorú sa obchodovali počas primárnej ponuky v roku 2019. Trhová kapitalizácia firmy sa nachádza okolo úrovne 1,6 miliardy USD.

Keďže Kim je úspešnou podnikateľkou a jej meno sa stalo synonymom úspechu, čo možno pozorovať aj v tom, že jej značka SKIMS dosiahla začiatkom roka 2022 rýchly nárast ocenenia na 3,2 miliardy USD, je viac ako isté, že jej prínos pri propagácii  značky Beond Meat bude pri obnove dôvery spotrebiteľov kľúčový. Kim  však nie je jedinou známou tvárou, ktorá spojila svoje meno s týmto výrobcom. Pridala k ďalším zvučným menám ako je Snoop Dogg, Kevin Hart, Shay Mitchell a Liza Koshy.

Volkswagen mieri s e-autami do Kanady

24.03.2023

Volkswagen najnovšou oznámenou investíciou do nového závodu v Kanade opäť potvrdil svoju na stratégiu prechodu na elektromobilitu. Volkswagen si chce zabezpečiť stabilnejšiu pozíciu na severoamerickom trhu, preto v Kanade postaví svoj prvý závod zameraný na výrobu batériových článkov mimo starého kontinentu. Hlavnou motiváciou pre výber práve tejto krajiny bola možnosť [...]

Walmart investuje vo veľkom v Amerike

17.03.2023

Svetová jednotka v obchode vo veľkom rozširuje ponuku zdravotných a ďalších služieb, ktoré majú čoskoro tvoriť väčšinu zisku. Walmex, pobočka spoločnosti Walmart v Mexiku a strednej Amerike, plánuje v roku 2023 zvýšiť svoje výdavky o 27 percent, čo predstavuje 27 miliárd pesos (približne 1,42 miliárd EUR). Takmer polovica z tejto čiastky bude určená na [...]

Meta zavádza zmeny, inšpirovala sa Twitterom

27.02.2023

Mnohých možno prekvapí, že Meta má skvelé hospodárske výsledky. Zdá sa, že jej akcie pôjdu hore. Rok 2022 bol pre Metu jedným z najhorších, pretože v priebehu roka stratila až 60 % svojej hodnoty. Na konci roka v súvislosti so zlým výkonom spoločnosť oznamuje, že musí znížiť svoje náklady, obmedzovať projekty, ktoré sú neprofitabilné a optimalizovať. To znamená [...]

Kazachstan, vojna na Ukrajine

Amnesty: Konflikt na Ukrajine odhalil dvojité štandardy Západu

28.03.2023 14:14

Hoci európske krajiny prijali množstvo ukrajinských utečencov, podľa AI nepreukázali rovnakú solidaritu s ľuďmi utekajúcimi zo Sýrie, Afganistanu či Líbye.

Bratislava mesto horúčavy obchodná ulica električka

Na bezpečnosť v uliciach Bratislavy bude aj tento rok dohliadať Nočná pomoc

28.03.2023 13:34

Posilní prácu mestskej a štátnej polície či záchrannej služby.

kvety, ľad, počasie, sneženie, Bratislava

Počasie blázni už v marci. Sneh a ľad padajú na kvitnúce kvety, problémy má doprava

28.03.2023 13:29

Aprílové počasie už v marci. Pozrite si, čo sa zase dialo v Bratislave.

Hacker

Ruskí hackeri zaútočili na Slovensko. Drvivo nás to poškodilo, smeje sa Kollár

28.03.2023 13:12

Len pred niekoľkými dňami slovenská vláda odobrila darovanie stíhačiek MiG-29. Prvé štyri stroje sú už na Ukrajine.

Štatistiky blogu

Počet článkov: 114
Celková čítanosť: 171221x
Priemerná čítanosť článkov: 1502x

Autor blogu

Kategórie