Založ si blog

Nespresso rozširuje ponuku o udržateľný sortiment

 

Zrejme sa nenájde človek, ktorý by nepoznal spoločnosť Nestlé Group. Tá má vo svojom portfóliu celý rad populárnych značiek od zmrzlín Mövenpick, cez sladkosti KitKat, Lion, Nesquick, až po výrobcov kávy, ako je Nescafé alebo Nespresso. A práve Nespresso oznámilo rozšírenie ponuky pre zákazníkov o papierové kapsuly, ktoré je možné kompostovať.

Agentúra Reuters informovala, že spoločnosť Nestlé sa rozhodla rozšíriť ponuku značky Nespresso o papierové kapsuly, aby tak prilákala zákazníkov, ktorých odrádzali od kúpy ich výrobkov kovové kapsuly používané doteraz. Väčšina spotrebiteľov totiž nevie, že sa vyrábajú z hliníka, dajú sa efektívne recyklovať, a často tak namiesto recyklácie končia na skládke odpadu.

 

Možnosť výberu

„Cieľom nie je nahradiť všetky hliníkové kapsuly papierom, ale dať spotrebiteľovi väčší výber. Je to alternatíva pre udržateľné možnosti,“ vyjadril sa k novej línii produktov Guillaume Le Cunff, generálny riaditeľ Nespresso. Zároveň dodal, že zákazníci si tak budú môcť vybrať verziu, ktorá lepšie vyhovuje ich vlastným preferenciám– teda či chcú kompostovať papierovú verziu alebo radšej recyklovať hliníkovú. Nová línia produktov by tak mohla firme priniesť nových zákazníkov, ktorí doteraz o kúpe neuvažovali. Ako uviedlo Nespresso na svojej oficiálnej webovej stránke, vývoj kompostovateľných kapsúl trval tri roky a predaj bude testovaný vo Švajčiarsku a Francúzsku, pričom odštartovať by mal už na jar budúceho roka. Okrem toho spolupracuje od roku 2003 na programe trvalo udržateľnej kvality s Rainforest Alliance.

 

Akcie výraznejšie nereagovali

Akcie spoločnosti Nestlé po oznámení, ktoré vydalo Nespresso nezaznamenali výraznejšiu reakciu investorov. V podstate sa posledný mesiac nachádzajú v rastovom trende, ale pri pohľade na posledný rok môžeme na grafe vidieť korekciu na úrovni necelých 8 percent. V prípade 5-ročnej výkonnosti však pozorujeme, že akciám sa z dlhodobého hľadiska darí a za spomínané obdobie si pripísali rast na úrovni 32 percent.

Wonderinterest Trading-Lacenova-Akcie Nestle dlhodobo rastu _patria do investicneho portfolia

Historický vývoj ceny akcií spoločnosti Nestlé od roku 1995 je v zelených číslach. (Zdroj: Google Finance)

 

Stabilita aj v časoch hospodárskych výkyvov

Vedeli ste, že Nespresso je jednou z najväčších značiek Nestlé a tiež jednou z najziskovejších?

Tržby prevádzkovej jednotky Nestlé Nespresso S.A. v roku 2021 dosiahli 6,4 miliardy CHF (6,7 miliardy USD). Celkové tržby spoločnosti Nestlé sa v minulom roku zvýšili o 3,3 percent na 87,1 miliardy CHF. Čistý zisk vzrástol o 38,2 percent na 16,9 miliardy CHF. Takzvaný organický rast dosiahol 7,5 percenta, čím spoločnosť prekonala nielen vlastné, ale aj očakávania analytikov. Neustále rastúce náklady by však mohli mať určitý vplyv na finálny zisk spoločnosti v roku 2022.

Zaujímavá súčasť investičného portfólia

Aj keď po prudkom náraste predaja počas pandémie zaznamenal rastový trend spomalenie, Le Cunff neuviedol žiadne predajné ciele novej línie kapsúl. Nespresso zaznamenalo dobrú odolnosť aj počas predchádzajúcich kríz, takže vedenie ani trhy nemajú žiadny dôvod na obavy z budúcnosti ani s ohľadom na neistú hospodársku situáciu vo svete. V tomto svetle môžu byť akcie Nestlé zaujímavým spestrením portfólia každého investora.

Spolupráca Elona Muska s Dogecoin priniesla zníženie uhlíkových emisií o 25 percent

08.02.2023

Trh sa už nejaký čas teší trendu s udržateľnejším fungovaním kryptomien. Napríklad Ethereum, jedna z najznámejších kryptomien v tejto kategórií, prešla na mechanizmus proof-of-stake, čo výrazne znížilo produkciu uvoľňovaných emisií. Medzi ďalšími, ktorým sa v uplynulom roku podarilo znížiť svoju uhlíkovú stopu bol aj „miláčik“ Elona Muska, Dogecoin. [...]

Spoločnosť Philips sa rozhodla rapídne zvýšiť ziskovosť: Prepustí 6000 zamestnancov

06.02.2023

Holandský výrobca elektrotechniky a zdravotníckej techniky chce v ťažkých časoch zlepšiť ziskovosť Popredná holandská spoločnosť v oblasti elektrotechniky a zdravotníckych technológií na začiatku tohto týždňa oznámila svoje veľké rozhodnutie – zrušiť 6000 pracovných miest. Týmto krokom chce napraviť straty vzniknuté po stiahnutí svojich dýchacích prístrojov [...]

IPO Ant Group by sa po „odchode“ Jack Ma mohlo stať realitou

23.01.2023

Vedenie Číny zvažuje uvoľnenie obmedzení digitálnych firiem. Investori v dúfajú návrat čínskych finančných trhov k rastu. Počas novembra 2020 sme mohli sledovať náhle pozastavenie primárnej verejnej ponuky (IPO) akcií Ant Group. Problémom bola kritika zakladateľa Ant Group, ktorá bola nasmerovaná proti prísnym reguláciam čínskej vlády. Regulačné úrady v Číne [...]

Jozef Čentéš

Čentéš: Chceme, aby bol každý rozsudok „ušitý“ na mieru

08.02.2023 17:30

Za každý zločin nemusí byť rovno väzenie? Ministerstvo spravodlivosti prišlo s novou koncepciou trestnej politiky štátu, ktorá je zameraná na alternatívne tresty ako domáce väzenie, povinná práca alebo peňažný trest.

Vladimir Putin

Fukuyama: Putin urobil obrovskú chybu, jeho porážka na Ukrajine je otázkou času

08.02.2023 16:45

"Ruský útok na Ukrajinu bol najväčšou strategickou chybou, akej som bol v živote svedkom," poznamenal renomovaný americký politológ.

Norbert Bödör

Bödör čelí ďalšiemu obvineniu. Vyšetrovateľovi NAKA Kučerkovi dal 50-tisíc eur

08.02.2023 16:22

V prípade má ísť o kauzu známu ako Valčeky.

heger

Rozkol pokračuje. Heger kritizuje obedy zadarmo a dementuje bankový odvod

08.02.2023 15:48

Ako vláda sme schválili daňový bonus a prídavok na dieťa. Rodinám dávame dostatočnú pomoc, zdôraznil premiér.

Štatistiky blogu

Počet článkov: 107
Celková čítanosť: 162386x
Priemerná čítanosť článkov: 1518x

Autor blogu

Kategórie